Cтаканчиковий телефон

Cтаканчиковий телефон

Напевно, ви не раз чули про стаканчиковий телефон. Давайте перевіримо його працездатність, а заодно трохи познайомимося зі звуком.

Так … Що візьмемо?

• Одноразові стаканчики – 2 шт
• Капронова нитка
• Сірники або зубочистки

І що нам з цим робити?cup

1. Проткніть дно стаканчиків зубочисткою
2. Відріжте капронову нитку довжиною 2-3 м
3. Протягніть нитку в обидва стаканчика
4. Закріпіть нитку за допомогою зубочисток
5. Натягуючи капрон, передайте голосове повідомлення своєму другові: «Як чутно? Прийом!»

Чому так?

Якщо «придивитися», то можна побачити, як по нашій нитки проходить справжнісінька хвиля, яка миттєво подорожує від одного стаканчика до іншого. Але в чому ж секрет?

Коли зароджується звук, в капронової нитки змінюється рух молекул: молекули починають штовхати своїх сусідів в сторону стаканчика співрозмовника, а ті в свою чергу швидко перехоплюють естафету. Одна за одною молекули, немов пінгвіни, передають поштовхи один одному, а чергування цих поштовхів і є звук.
У нашій конструкції стаканчик виконує роль і мікрофона, і телефонної трубки. Коли один абонент говорить в «трубку», звукова хвиля викликає пружні коливання повітря, які передаються стінкам і дну стаканчика. Ці коливання, в свою чергу, передаються капроновій нитці. Потрапляючи на іншу сторону мотузки, звукова хвиля змушує коливатися дно і стінки іншого стаканчика. Ці коливання передаються повітряному середовищу і сприймаються вухом другого абонента.


Джерело: Pass my exams – http://www.passmyexams.co.uk/GCSE/physics/sound-waves.html

Здивуй всіх!

Зазвичай самій людині його голос при відтворенні запису з магнітофона здається чужим.
Кістки черепа теж добре проводять звук. Розмовляючи, ми чуємо не тільки ті звуки, які чують оточуючі, але і низькочастотну складову звуку, яка дійшла до вас через кістки черепа. Однак слухаючи магнітофонний запис власного голосу, ми чуєте тільки те, що можна було записати, – звуки, провідником яких є повітря.

Просто про складне

Як же людина відтворює різні звуки?
Все починається з руху постійного потоку повітря з легенів, який, проходячи через голосові зв’язки, змінює висоту звуку (згадайте високий жіночий або низький чоловічий голос).

Голосові зв’язки – це м’язи, які можуть натягуватись і змінювати величину отвору, через який проходить звук, тим самим змінюючи його звучання. Прикладом цього може послужити надута кулька. Візьміть кульку за край і залиште маленьку щілину для виходу повітря. Тепер ви почуєте тоненький писк, створюваний повітряною кулькою.

Хто до цього додумався?

ng_bell_meuchiПерший телефон з’явився в 19 столітті. Довгий час винахідником телефону вважався Олександр Белл, що і принесло йому всесвітню популярність. Однак 11 червня 2002 Конгрес США в резолюції № 269 визнав, що першість в цьому винаході все-таки належить італійцеві Антоніо Меуччи, який подав заявку на відповідний патент в 1871 році.

Перші нагороди

Перші нагороди

Наші вчені ростуть не по днях, а по годинах 🙂 Дружнє середовище та легкий дух суперництва допомагає їм отримувати нові знання з небувалим інтересом.

Ну а сьогодні настав довгоочікуваний момент, а саме отримати перші нагороди за пройдену частину шляху курсу захоплюючої науки. Хлопчики та дівчатка вже встигли провести чимало експериментів, представити свої досліди і проявити свої таланти. Кожен юний геній має свої неповторні якості, що, в свою чергу, роблять командну роботу безцінною не тільки в плані результативності, а й в плані особистого розвитку кожного.

Бажаємо нашим експериментаторам не втрачати запал, цікавість і допитливість, примножувати свої знання і не боятися пізнавати світ навколо нас!

Це тільки початок! До зустрічі на наступному занятті 😉

Науковий переполох на КПІ

Науковий переполох на КПІ

Сьогоднішній день був дуже насиченим! Ранок почався з заняття, на якому юні експериментатори вивчали склад повітря, властивості його складових, агрегатні стани речовини і познайомилися з неньютоновской рідиною.

Але на цьому день науки не закінчився, адже слідом за заняттями пройшло 2 майстер-класи для юних дослідників. Море вражень, яскравих емоцій і чарівних дитячих посмішок! Що може бути краще?!

До зустрічі на курсах, експериментатори! 😉

Запис
На сторінці: https://newgen.net.ua/2016/04/14/nabor-grupp-kpi/
За телефонами: +38 068-508-78-47, +38 095-690-18-57, +38 096 184-69-60
E-mail: [email protected]

Фотозвіт
А тим часом пропонуємо ознайомитись з нашим фотозвітом:
Facebook: https://www.facebook.com/ngeducation/posts/1711368845815092
Vkontakte: https://vk.com/ngeducation?w=wall-112969800_45%2Fall

photo_kpi

КПІшна наука

КПІшна наука

Сьогодні в районі КПІ відбулася довгоочікувана подія! Ми привідкрили завісу науки не тільки для молодшого, але і для старшого покоління.

Ми дали відповіді на такі питання:
1) Що відбувається з кулькою, коли вона летить в небо?
2) Як «приліпити» кульку до стелі, якщо вона не наповнена гелієм?
3) Як змайструвати справжній вулкан в домашніх умовах?
4) Що потрібно для запуску міні-ракети?
5) Що таке вуглекислий газ і «з чим його їдять»?
І це тільки початок нашого наукового шляху!

Фотозвіт додається:

Facebook
Vkontakte
Twitter
Instagram

Лайки вітаються 🙂

Хочете більше захоплюючих експериментів і цікавих наукових фактів? Тоді чекаємо Вас на наших заняттях!

Запис по телефону:
+38 068 508-78-47

Сніг з підгузника !?

Сніг з підгузника !?

Зима вже позаду. А як же пухнастий сніжок? Давайте зробимо його самі … з підгузника 🙂 А заодно дізнаємося, коли ж з’явився 1-ий одноразовий підгузник.

Так… Що нам знадобиться?

• Підгузник: розмір 5-8 (10-30 кг)
• Ножиці
• Одноразові стаканчики – 2 шт
• Тепла вода

І що нам з цим робити?

1. Розріжте підгузник по всьому периметру (по краях)
2. Відокремте порошок (Поліакрилат натрію) від вати і тканини
3. Помістіть його в один з двох стаканчиків
4. Наповніть другий стаканчик теплою водою (на половину)
5. Змішайте обидві речовини, налив воду в стаканчик з порошком

Маленький секретик:

Використаний порошок можна покласти під промені сонця. Через деякий час штучний сніг віддасть вологу і знову набуде свого первісного вигляду.

Чому так?

Кожен предмет або жива істота має свою молекулярну будову. Наш полімер (Поліакрилат натрію) складається з безлічі повторюваних одиниць, подібних ланцюжку з намистом. При додаванні води, деякі намистинки (натрій) «відриваються» і сам ланцюжок, залишившись без натрію, відштовхується від своїх сусідніх ланок, та швидко розкручується. Тим часом вода відразу заповнює простір, що утворився. Відбувається гігантське поглинання води (абсорбція) з великою швидкістю.

ng_polyacrylat_na ukr

Просто про складне

Абсорбент – речовина, що володіє здатністю поглинати значні кількості інших газоподібних і рідких речовин. Приклад таких речовин – активоване вугілля.

Самий сильний абсорбент

Hydrogels_in_agriculture18 серпня 1974 р дослідницька служба Міністерства сільського господарства США оголосила про створення суперабсорбента «H-span». Після обробки залізом абсорбент в змозі поглинути масу води, в 1300 разів більшу його власної маси. Суперабсорбент використовувався для утримання вологи в грунті.

 

Хто до цього додумався?

Американський хімік-технолог Віктор Міллз
Американський хімік-технолог Віктор Міллз

Використовувати суперабсорбент в якості всмоктуючого матеріалу запропонував Віктор Міллз (Vic Mills), інженер компанії Procter & Gamble, яка стала виробником марки підгузників «Pampers». Перший одноразовий підгузник з’явився в 1956 р і був виготовлений на основі деревної тирси. Масово одноразові підгузники стали впроваджуватися приблизно з 1961 року і називалися «Pampers» від англійського дієслова «to pamper» – «балувати» або «плекати», «розпещується». До кінця 60-х років «Pampers» став всесвітнім брендом.

 

Увага: майструємо з дітьми!

Увага: майструємо з дітьми!

Хочете власними руками створити калейдоскоп та інші цікавинки? Тоді наш майстер-клас для вас!

Коли: 24.04.2016 (неділя) о 14:00
Де: бул. Лесі Українки, 26 (ст.м. Печерськ), вхід з боку магазину “Спортмастер”, 2-а прохідна, 11 поверх
Тривалість: 1,5 години (90 хвилин)
Вікова група: 8-11 років

ЩО НА ВАС ЧЕКАЄ

1.Виготовлення “узорника”. Художникам не відтворити!

Ми виготовимо справжнісінький калейдоскоп або “узорник”. Саме так він зазначений у тлумачному словнику Даля. На прикладі калейдоскопа нам вдасться вивчити принцип відбивання світла від дзеркал,  що утворюють між собою деякий кут. Ну а які візерунки ми розглянемо! Ммм 🙂

2.Розробка власного телефону! Айфон і поряд не стояв 😉

Хто не знає старий добрий стаканчиковий телефон ?! І ми створимо його, розбираючи особливості передачі звуку, історію винаходу телефону, а також палкі пристрасті, які бушували навколо його винахідників.

3. Незвичайна “вертушка”. Розмаїття фарб гарантовано! 

А чи знаєте ви, що ховається за громіздкою назвою “аддитивне змішування кольорів”? 🙂 А ми якраз з цим познайомимося і продемонструємо на прикладі простої, але настільки захоплюючої “вертушки”.

А найприємніше, що за 1.5 години ви створите 3 вироби, з якими зможете продовжити експерименти вдома, у школі, у друзів, знайомих. Вам явно буде, чим здивувати оточуючих 😉

Заінтриговані? Тоді вперед!
Запис за телефоном: 068- 508-78-47